Okrsek Kvasice

Nejčtenější příspěvky

Toplist

TOPlist

Oslava 135.výročí založení SDH Kvasice

V sobotu 23.6.2018 proběhli oslavy 135 založení našeho sboru.

Výročí založení SDH Kvasice. Oslavy byly zahájeny položením věnce k soše sv. Floriána před římskokatolickým kostelem v Kvasicích. Pak následovala slavnostní schůze, které se zúčastnili jak naši členové tak pozvaní hosté. Zástupci obce Kvasice, HZS Zlínského kraje, Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sborů okrsku Kvasice a dalších spřátelených sborů. V průběhu schůze byla vzpomenuta historie sboru a také současné dění. Poté následovalo, předání ocenění vybraných členů za všechny musím vzpomenout především. Pana Josefa Gazdíka našeho dlouholetého člena, který obdržel stuhu za věrnost 60 let. Také jsme mu popřáli k životnímu jubileu. Pan Gazdík oslavil letos 80 narozeniny.

Po obědě byly pro návštěvníky připraveny ukázky naší techniky, představení nového dopravního automobilu Ford transit, ukázka povodňového kontejneru, výstava historické a současné výstroje. V odpoledních hodinách byla připravena statická ukázka techniky okolních sborů, k vidění bylo úplně nové vozidlo na podvozku SCANIA, které k nám zavítalo z Chropyně, dále vozidlo Tatra z Hulína a cisterna na podvozku Avia z Karolína. Bohužel počasí v odpoledních hodinách bylo hodně proměnlivé a tak nám několikrát zapršelo. To se také podepsalo na návštěvnosti akce ale myslím že ti kteří se nenechali odradit deštěm měli pěkný zážitek.

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj