Okrsek Kvasice

Nejčtenější příspěvky

Toplist

TOPlist

Pouť svaté Markéty Antiochijské 15.7.2018

Ředitelem HZS ZLK jsme byli požádání o pomoc při zajištění přepravy ostatků jmenované světice.

A to z Kroměříže do Otrokovic celá akce se konala v neděli 15.7.2018. Relikviář s ostatky a doprovodem jsme převáželi pomocí našeho člunu po řece Moravě. "Pouti se sv. Markétou Antiochijskou za novou dústojnost a poslání ženy" Pouť probíhala z Olomouce do rakouského Marcheggu, Sv. Markéta byla vždy v historii spojována s vodou (viď zázrak v Praze roku 1262, 1476 apod.) a ochranou života. Řeka Morava je rovněž spojnicí mezi Olomoucem (kde ostatky světice čekaly 750 let na přepravu do Marcheggu), Kroměříží a samotným Marcheggem. Toto město bylo založené na místě nejvýznamnější a největší středověké středoevropské bitvy "u Kressenbrunnu" českým králem Přemyslem Otakarem II. a olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburgu (pohřbeným v Kroměříži). Celá pouť byla pod záštitou olomouckého a bratislavského arcibiskupa a do samotného Marcheggu ostatky s doprovodem rovněž připluli s pomocí místních hasičů. O pouti již informovala média v Česku, na Slovensku i v Rakousku.

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj