Oblast působnosti JSDH Kvasice od 1.12.2023

Aktuální plošné pokrytí ve vztahu k naší jednotce, dle požárního polachového plánu Zlínského Kraje, platného od 1.prosince 2023.

I.stupeň

Bařice (Bařice-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Karolín (Karolín-V, Kvasice-III, Kroměříž-I)

Kroměříž-Kotojedy (Kroměříž-I, Kroměří-III, Kvasice-III)

Kroměříž-Těšňovice (Kroměříž-I, Kroměří-III, Kvasice-III)

Kroměříž-Trávník (Kroměříž-I, Trávník-V, Kvasice-III)

Kvasice (Kvasice-III, Otrokovice-I, Kroměříž-I)

Lubná (Lubná-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Nová Dědina (Nová Dědina-V, Kvasice-III, Otrokovice-I)

Střížovice (Kroměříž-I, Kvasice-III, Otrokovice-II)

Sulimov (Sulinov-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Tlumačov (Tlumačov-V, Otrokovice-I, Kvasice-III)

Velké Těšany (Velké Těšany-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Vrbka (Vrbka-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

*) Uvedeno je pořadí jednotek požární chrany a jejich kategorie

II.stupeň

Bělov II/2, Hulín-Chrášťany II/6, Hulín-Záhlinice II/6, Jarohněvice II/5, Kostelany II/5, Kostelany-Lhotka III/5, Kostelany-Újezdsko II/5, Kroměříž III/4, Kroměříž-Drahlov II/6, Kroměříž-Vážany II/4, Kroměříž-Zlámanka II/7, Kurovice II/7, Tlumačov II/2, Žlutava II/5

III.stupeň

Hostišová III/5, Machová III/4, Mysločovice III/5, Otrokovice III/5, Otrokovice-Continental Barum s.ro. III/4, Otrokovice-DEZA Organik a.s. III/5, Šelešovice III/4,

*) Uvedeno je pořadí jednotky SDH Kvasice v daném stupni.

Informace o JSDHo Kvasice

Jednotka Sboru Dobrovolných Hasičů (JSDHo) Kvasice je jednotkou požární ochrany, kterou zřídila obec Kvasice jako svou organizační složku dle zákona o požární ochraně č.133/1985 Sb. Zařazena je v požárním poplachovém plánu Zlínského kraje v kategorii JPO III/1, to znamená, že zabezpečuje výjezd s územní rozšířenou územní působností zpravidla do 10-ti minut jízdy z místa dislokace, jednoho požárdního družstva o zmenšeném početním stavu (1+3) do 10-ti minut od vyhlášení poplachu.JSDH Kvasice se aktuálně skládá z 17 členů.

Obec Kvasice je zařezena požárním poplachovém plánu Zlínského krajedo stupně ve stupni nebezpečí obce III.A (dvě jednotky požární ochrany do 15-ti minut Kvasice/Kroměříž a jedna jednotka požární ochrany do 20-ti minut Otrokovice).

Působnost JSDHo Kvasice

Aktuální plošné pokrytí ve vztahu k naší jednotce, dle požárního polachového plánu Zlínského Kraje, aktualizovaného v roce 2021.

1.stupeň

Bařice-Velké Těšany (Bařice-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Karolín (Karolín-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Kvasice (Kvasice-III, Kroměříž-I, Otrokovice-I)

Lubná (Lubná-V, Kvasice-III, Kroměříž-I)

Nová Dědina (Nová Dědina-V, Kvasice-III, Kroměříž-I)

Střížovice (Kvasice-III, Kroměříž-I, Otrokovice-I)

Sulimov (Sulinov-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Tlumačov (Tlumačov-V, Otrokovice-I, Kvasice-III)

Velké Těšany (Velké Těšany-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

Vrbka (Vrbka-V, Kroměříž-I, Kvasice-III)

*) Uvedeno je pořadí jednotek požární chrany a jejich kategorie

2.stupeň

Bělov (2), Bílany (6), Drahlov (2), Chrášťany (3), Hulín (7), Kostelany (2), Kroměříž (4), Kurovice (2), Kvítkovice (5), Lhotka (Kostelany) (2), Ludslavice (7), Machová (7), Milovice (6), Mysločovice (6), Otrokovice (5), Skržice (6), Soběsuky (6), Šelešovice (6), Těšňovice (2), Trávník (2), Újezdsko (2), Záhlinice (2), Zlámanka (6), Žlutava (2)

3.stupeň

Jarohněvice (2)

*) Uvedeno je pořadí JSDHo Kvasice, ve které je povolávána.