2023/11-20 Technické pomoci po bouřkách v Otrokovicích 23.5.2023

V úterý 23.května 2023 13:55 jsme byli vyslání k technickým pomocném při odstraňování následků po bouřkách v Otrokovicích a Napajedlích. Na místo události jsme vyjeli vozidlem CAS20 Tatra 815 v počtu 1+5.

Nejdříve jsme byli vyslaní k prověření nebezpečně nahnutých stromům u silnice z Kvasic do Bělova. Po příjezdu na místo události byla potvrzena KOPISu informace o 3 nebezpečně nakloněných stromech nad silnicí. Stromy byli pokáceny a odklizeny mimo komunikaci.

Pak o cca 500m dál  bylo zjištěno bláto na vozovce. Kontaktován bylo ZP Kvasicko, které  poslalo na místo teleskpický nakladač, který pomohl odklidit bláto ze silnice.

V čase 15:00 jsme byli poslaní k čerpání vody ze slepa rodinného domu v Otrokovicích na ulici Školní. Na místě události se již naházela jendnotka HZS ze stanice Zlín a JSDH Karolín. Po domluvě s velitelem zásahu jsme byli posláni k další události.

V čase 15:10 jsme byli poslaní k čerpání vody z objektu Mateřské Školy v Otrokovicích na ulici Zahradní. na místě události se již nacházela jednotka SDH Oldřichovice a Malenovice. Po domluvě se zasahujícími jednotkami  jsme byli posláni k další události.

V čase 15:15 jsem byli poslaní k čerpání zatopené technologické šachty bazenu u rodinného domu na ulici Dubnická. Zde jsme provedli odčepání technologické šachty a cca 30cm ze zaplavené zahrady a bazénu. Po předání místa zásahu majiteli objektu jsme byli poslaní k další události.

V čase 16:12 jsme byli poslaní k čerpání vody z areálu autoservisu v Kvítkovicích. Po domluvě s operačním střediskem jsme si nechali povolat posilové jednotky z obcí Tlumačov a Otrokovice. Byla nasazena 3 plovoucí čerpadla a také byl provedn uklid zatopené garáže po odčerpání vody.

V čase 19:07 jsme byli poslaní k čerpání vody ze sklepa bytového domu na ulici Obchodní v Otrokovicích. Bylo nasezano elektrické kalové čerpadlo a voda byla odřerpána. Na místo byli povolány také jednotky SDH Karolín a Kvítkovice.

V čase 19:38 jsme byli poslaní k prověření situace utopeného OA na dálnici z Napajedel do Otrokovic. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že OA se na komunikaci již nenachází.

V čase 19:50 jsme byli poslaní k pomoci do obce Pohořelice. Po příjezdu byl potvrzen rozvodněný místní potok z důvodu velkého deště a také dva OA které byli strženy vodním proudem do potoka. Jeden OA byl vyproštěn pomocí naviálu a druhý pomocí bagru, který byl povolán majitem vozidla.

V čase 20:06 Jsme byli poslaní k čerpání vody v areálu Bioplynové stanice v místní části Prusinky města Napajedla.  Při dopravě na místo události jsme byli odvoláni na jinou událost.

V čase 20:45 jsme byli poslaní k odstranění bláta ze silnice mezi Napajedli a Topolnou. Zde pomocí ženijního nářadí jsme provedli uklid silnice.

Jednotka se vrátila po dohodě o operačním střediskem na zrojnici v čase 21:25.

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj