2022/09 Požár dřeva a trávky v obci Kostelany 14.3.2022

V úterý 14.3.2022 v čase 12:53 jsme byli povolání k požáru hromady dřeva a trávy v lese u Kostelan směrem na Bunč. Na místo uálosti jsme vyjeli vozidlem CAS20 Tatra 815 v počtu 1+3.

Na místo události jsme dojeli jako třetí jednotka v pořadí hned za místní jednotkou SDH Kostelany a HZS Zlínského kraje ze stanice Kroměříž. První jednotka po příjezdu potvrdila operačnímu středisku požár lední mítiny. Bylo nasazeno několik vodních proudů a lokalizace bylo ohlášena krátce po příjezdu první jednotky. Následně se prováděla kontrola pořářiště pomocí termokamer a dohašovala se skrytá ohniska. Likvidace požáru byla velitelem ohlášena deset minut před půl třetí odpoledne. Po zdokumentovaní celé události, byli zasahující jednotky odeslány zpět na své základny.

Na místo pořáru byli povolány::

Jednotky HZS Zlínského kraje ze stanic Kroměříž, Morkovice, Otrokovice a Uherské Hradiště

Jednotky SDH obcí Kostelany, Kvasice, Zdounky, Zborovice a Šelešovice

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj