Statistika událostí za rok 2023

Jednotka SDH Kvasice byla vyslaná v roce 2023, Krajským operační a informačním střediskem Hasičského Záchranného Sboru Zlínského kraje, k celkem 49 událostem, z toho samostatně u 27 událostí . Bylo vypracováno 49 zpráv o zásahu (ZOZ) nebo zpráv o činnosti (ZOČ). Největším zásahem byl požář průmyslového objektu v Otrokovicích 23.srpna 2023, u kterého jsme strávili téměř 12 hodin. Dalším velkým zásahem byl požár Rodinného domu ve Kvasicích a Šelešovicích. Od letošního roku je naše jednotka zařazena do systému First Responder, kdy vyjíždíme na výzvu Záchranné Zdravotní Služby k událostem, kdy je nezbytné použití AED.

Nejčastějším typem události byly tzv. Technické a to 32 událostí. 12x vyjela jednotka k požárům a 5x k ostatním pomocím.

Nevíce událostí bylo ve Kvasicích a to celkem 21, dále 8x v Otrokovicích, 5x ve Střížovicích, další obce jsou zobrazeny v následujícím grafu.

Celkem jsme u všech událostí strávili celkem 65hodin a 38minut, tento čas zahrnuje dobu od vyhlášení poplachu jednotce po uvedení jednotky do zpět do pohotovsti. Není zde uveden čas na očištu a přípravu techniky, výstroje a výzbroje. Nejvíce času jsme strávili ve Kvasicích a to přes 28hodin, dále v Otrokovicích necelých 18 hodin. Více je zobrazeno v následujícím grafu.

Celkově naše jednotka zasahovala jako první u zásahu v celkem u 41 případech ze všech událostí a 14x u událostí s více povolanými jednotkami.

Průměrný výjezdový čas od ohlášení události je 3,5 minuty u událostí s výjezdem z hasičské zbrojnice a 2,75 minuty u všech ohlášených událostí.

K nejvíce událostem jsme vyjížděli v měsíci květnu a to celkem 12x, v srpnu celkem 11x.

Na závěr uvádíme graf součtu událostí v letech 2012 - 2023.