Domů

2017/2 - Požár travního porostu v Hulíně 4.3.2017

Při jízdě ze stanice HZS ZLK v Kroměříži, jsme zaslechli radiovou komunikaci o požáru v Hulíně. Proto jsme nabídli KOPIS svoji pomoc na základě rozhodnutí důstojníka KOPIS jsme se vydali na místo zásahu.

Naše jednotka se dostavila na místo zásahu cca do 2 minut. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno že se jedná o požár travního porostu o velikosti cca 20x40 metru požár se nacházel za oplocením u firmy ZAPA beton . Okamžitě byly nasazeny dva útočné proudy C. Jeden na zabránění šíření požáru na stožárovou trafostanici 22/0,4 kV a druhý na zabránění šíření požáru k zaparkovaným nákladním vozidlům firmy ZAPA beton. Po příjezdu dalších jednotek bylo naše vozidlo plněno vodou. Útočné proudy byly postupně prodlouženy a celí náš úsek požářiště byl hašen. Pro přístup za ploty byly použity žebříky. Silný vítr komplikoval zásah velmi rychle rozšiřoval hoření na další porosty. Po uhašení všech ohnisek v našem úseku jsme postupně sbalily všechny proudy a námi nasazené věcné prostředky. A po rozhodnutí velitele zásahu jsme se vrátily zpět na základnu. Na místě jsme jsme zasahovali společně s jednotkami HZS ZLK stanice Kroměříž, JSDH Kroměříž, JSDH Hulín a PČR.

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj