Požár travního porostu Žlutava 8.3.2015

Dnes 17.2.2015 v 16:32 hod. nám byl vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár komínového tělesa - komínu v RD. Namísto události jsme vyrazili vozidlem CAS20 Tatra 815 v počtu 1+5.

Po příjezdu na místo události jsme od majitele rodinného domu zjistili, co se vlastně stalo. Mezitím jsme provedli průzkum a prováděli opatření k zamezení podpory hoření v komíně. Kontrolovali jsme vnější části komínu naší termokamerou. To už přijížděly další jednotky, které byly také vyslány na místo události. Jednalo se o HZS Otrokovice, HZS Kroměříž, JSDH Tlumačov a další. Místo události si převzali profesionální hasiči z HZS Kroměříž a my jsme spolu s ostatními hasiči mohli vrátit zpět na základnu.

K požáru došlo i přesto, že majitel pravidělně prováděl roční kontrolu komínu kominíkem.