Požár zahradní chatky ve Kvasicích 30.6.2018

V sobotu 30. června 2018 ve 23:44 nam byl nahlášen pozar zahradní chatky ve Kvasicích směrem na Kroměříž. Na místo události jsme vyjeli vozidlem CAS20 Tatra 815.

 

Článek níže byl prevzat ze stranek www.hzszlk.eu

Požár trávy s podezřením na požár chatky byl hasičům oznámen dne 30. 6. 2018 v 23:43 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Kroměříže i z Otrokovic a jednotce dobrovolných hasičů z Kvasic. Hasiči vyjeli s třemi automobilovými cisternami.

Na místo požáru už z dálky upozorňovala záře plamenů. Na místě byli jako první hasiči z Kvasic. Ti zjistili, že hoří chatka o rozměru 3 x 3 metry, vedle které je umístěný plechový kontejner. Postupně byly vytvořeny dva útočné proudy vody. Požár byl uhašen 1. 7. 2018 v 00:16 hodin.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Příčina požáru ani výše škody prozatím není určena.

1. 7. 2018, 9:20 hodin

Majitelka chatky vyšetřovateli hasičů sdělila, že 30. 6. 2018 v odpoledních hodinách na zahradě u chatky připravovali jídlo na grilu. Při odjezdu domů byl gril odnesen do chatky. V době vzniku požáru v objektu nebyla žádná osoba.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

 

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj