2007/5 - Přívalové deště 21.6 - 22.6 2007

Průběh našich činností ve dnech 21. - 22.6 2007.

21.6 2007 Ani nám se nevyhly záplavy z přívalových deštů, které zasáhly Zlínský kraj ve dnech 21.6 2007. První telefonáty o pomoc začaly přicházet už před 18:00 hod. Prvořadým úkolem bylo zmapovat situaci a řídit dopravu v místech, kde se nedalo již projet. I přes naši snahu se ještě spoustu aut "utopilo" a musela být vytažena z vody. Díky své tvrdohlavosti a hlavně neuposlechnutí našich pokynů. Připomínám jen jednu věc: podle nového silničního zákona v takové situaci je oprávněn řídit dopravu i "hasič". Dále jsme sledovali situaci na ČOV, kde jsme úzce spolupracovali s p. Karasem (obsluha čističky). Hned jak to bylo možné a situace se zklidnila, tak jsme se pustili do odčerpávání vody, většinou ze sklepů RD. Naše činnost končila po 22:00 hod. 22.6 2007 Na druhý den jsme pokračovali od 7:00 hod. v dočerpávání vody z RD (sklepů) a z míst, kde hrozilo vlití vody do RD. Pak se veškeré síly soustředily na úklid vozovky a chodníku před ZŠ . Před školou nám přijeli pomoci dobrovolní hasiči z Tlumačova. Za jejich pomoc moc díky. Tento den jsme skončili kolem 19:00 hod.- to již začínalo znovu pršet. Takovou perličku na konec a to, že při čtvrtečním dešti nám také docela slušně zateklo do hasičské zbrojnice. Fotky k tomu to článku jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii.